Енергоефективні будинки за каркасною технологією

На території Радянського Союзу про енергоефективність ніхто не думав: електрику коштувало копійки, заміськідачі і квартири часто лунали державою безкоштовно, і глобально модифікувати їх було не можна, а ті нещасливці, які отримували тільки ділянку під майбутнє будівництво і були змушені зводити хороми самостійно, вже звичайно, найменше переживали про проблеми енергозбереження – вистачало і інших турбот. Сьогодні питання раціонального використання енергії з усією невідворотністю вийшов на перший план – екологічна ситуація така, що якщо продовжити витрачати природні ресурси з такою ж інтенсивністю, як ми це робимо зараз, то наступне покоління може народитися вже зовсім в іншому світі – виснаженому, жорстокому, малопристосованому до життя. І каркасна технологія будівництва в цьому плані стає одним з найбільш оптимальних рішень.

Вікна: вже не містки холоду


Основні винуватці тепловтрат – двері і вікна, принаймні – так було раніше. Крізь нещільно підігнані рами і щілини може йти до 80% тепла, а це значить – господарям доведеться включати опалення на максимум, збільшуючи цим і свої рахунки за електрику, і загальну ентропію всесвіту. Тому для заміського будівництва (особливо в північних регіонах з суворим кліматом) рекомендуються багатокамерні системи – наприклад, SIB-Design або STiS. Завдяки унікальній конструкції таке вікно може витримувати перепади зовнішніх температур до 60 градусів, при цьому в будинку стовпчик термометра не зрушиться вниз ні на розподіл. Такі склопакети не промерзають і не покриваються конденсатом, крім того, вони надійно захищають мешканців будинку не тільки від холоду, але і від вуличного шуму, пилу, опадів. Втім, проблемою може бути як знижена,так і екстремально висока температура – якщо взимку включають опалення, то влітку настає пора вентиляторів і кондиціонерів, а ці прилади також мають не найскромнішим апетитом. Сучасні склопакети успішно підтримують в приміщенні необхідний мікроклімат і економлять сімейний бюджет круглий рік.

Мембрани для дахів і внутрішньої обробки

Зазвичай полімерні пароізоляційні плівки використовуються для обробки похилих і плоских дахів, але при каркасному будівництві цей матеріал застосовується також у стінах і перекриттях. Тоненька мембрана не робить додаткового навантаження на несучі конструкції і може використовуватися навіть в умовах підвищеної вологості, при цьому енергозберігаючі властивості споруди значно поліпшуються. Плівки від німецького виробника DELTA ефективно утеплює дах, вентильовані фасади та перекриття, не дозволяє дому «вимерзнуть» і захищає будова від руйнівного впливу вологи.

Утеплювач – серце каркасної конструкції


каркасний будинокзазвичай будується за принципом сендвіча: зовнішня стіна, внутрішня і утеплювач в серединці. Скромні фасади легко обробляються декоративними покриттями, зсередини теж рідко, хто хоче милуватися на голу фанерку, в інтер’єрах найчастіше використовуються шпалери або спеціальні сайдинги – і ці шари також служать додатковою теплоізоляцією, але все ж дуже багато залежить від початкової «начинки» стіни. Непогані варіанти пропонує компанія Paroc – вони будують енергозберігаючі будинки із застосуванням базальтової вати – це негорючий тип теплоізоляції володіє високою паропроніцательностью, тобто не дозволяє повітрю в приміщенні застоюватися, перешкоджає проникненню в будинок сторонніх шумів, характеризується гідрофобними властивостями. Каміни: несподіване рішення для енергоефективного будинку Можливість погрітися біля живого вогню,дивлячись на які танцюють язики полум’я – не остання причина, чому люди перебираються з міських квартир в заміські котеджі. Однак сама концепція витрачання натурального палива безпосередньо суперечить ідеї економії природних ресурсів та енергоефективності … Чи ні? Виявляється, навіть лютим поборникам екологічності зовсім не обов’язково відмовлятися від задоволення провести вечір у власного каміна. Компанія Tulikvi випускає «розумні» осередки, в яких при мінімальному витраті деревини тепло акумулюється і зберігається на довгі години. Газонепроникна топкова дверцята не дозволяє продуктам горіння проникнути в приміщення, до того ж такі каміни пристосовані для використання екопального – пресованих пелет з тирси і відходів виробництва.Які можна зробити висновки з вищесказаного? «Обличчя» сучасного заміського будівництва змінюється – людина вже не підкорює природу, а діє з нею в унісон, з вдячністю використовуючи все, що вона може йому дати і намагаючись мінімізувати шкоду, яку завдають навколишньому середовищу