Магія непередбачуваності

Гармонія житла, як кажуть знавці фен-шуй, починається навіть не з будинку, а з ділянки, на якому він побудований. архітектори, в більшості своїй відносяться до стародавнім вченням скептично, з цим твердженням повністю солідарні.

емоційні перепади


Цей приватний будинок у Всеволожську районі Ленінградської області знаходиться в красивому сосновому бору. Тиша, мальовнича природа, яку власники вирішили не «окультурювати», і близькість до міста – все це визначило специфіку місця розташування будинку і, як наслідок, його внутрішній декор.

Архітектор Віталій Вишнепольський, запрошений власниками будинку для створення інтер’єру, вирішив протиставити зовнішній строгості і лінійності архітектури асиметричний, глибоко емоційний інтер’єр з динамічними формами. Подібний візуальний контраст програмує житло на те, щоб зробити ефектне враження, і ця інтрига була сприйнята замовниками з натхненням.

Традиція і відхилення

За визнанням автора інтер’єру, вписатися в задану архітектурою будинку планування було непросто. Несуча гребенева стіна ділила будинок на дві частини, тому писати сценарій розвитку внутрішнього простору треба було з урахуванням існуючих обмежень.


Будинок має два поверхи і цоколь. Мансардний поверх став приватній територією, де знаходяться спальня і кімнати відпочинку для гостей. На нижньому поверсі – відкрита парадна зона зі столовою-вітальнею і кухнею. Кутова композиція каміна дозволяє насолоджуватися спогляданням гри вогню з будь-якого куточка вітальні. Кухонній зоні, на думку архітектора, можна було віддати і меншу площу, але така вже було індивідуальне побажання господині – їй подобається готувати в просторому приміщенні.

За класичною традицією, недалеко від вхідних дверей на першому поверсі знаходиться кабінет-бібліотека. Наявність кабінету було одним з побажань господарів при проектуванні , але насправді виявилося, що це приміщення практично не використовується.


Приватні покої господарів займають верхній поверх. Особливість його в тому, що конфігурацію простору на 70 відсотках площі мансарди визначає скошена стеля. З одного боку, це, звичайно, додає оригінальності простору, а з іншого – суттєво обмежує можливості максимального використання площі. Найбільш вдало в заданий обсяг вписалася ванна кімната. Форма стелі підкреслена контрастною декоративною обробкою, і велика кутова ванна припала тут дуже до речі і за своєю формою, і по дизайну.

Цокольний поверх відданий під господарські приміщення, тут же знаходяться фінська сауна і турецька парна – кожен член сім’ї може вибрати пар собі до душі. Незважаючи на велику зайнятість на роботі, господарі будинку знаходять час і на власні захоплення, тому на нижньому поверсі були обладнані приміщення під майстерні – швейну для господині і столярну для господаря. Тут також розташовується і котельня. Будинок повністю автономний, в ньому встановлено власний генератор на випадок відключення електроенергії і котел, що обігріває будинок.

Екологічність як принцип


Інженерія – це та стаття витрат, на якій власники будинку вирішили не економити, тому весь «джентльменський набір» обладнання тут присутній, і найвищої якості.

Заощадженням енергоресурсів і адаптацією будинку до кліматичних умов зовнішнього середовища займається система «розумний дім». Комбіноване опалення – теплі підлоги й радіатори – включається в будинку автоматично при установці за вікнами певної середньодобової температури.

Примусової вентиляції в будинку немає, цілком вистачає природної. Каналізація влаштована за допомогою септиків з повним циклом біоочищення.

Все освітлення будинку, а його багато і воно різнопланове – від стельових люстр і точкових світильників до нічного підсвічування ступенів сходів, – збудовано за заданим світловим сценаріями.

знайомий мотив

Якщо планувальне рішення в цьому будинку було багато в чому продиктовано існуючої архітектурою споруди, то декоративне оформлення інтер’єру було задано побажаннями господарів. Справа в тому, що цей заміський будинок – не перша спільна робота архітекторів студії MuZeuM і замовників. До цього Віталій Вишнепольський займався проектуванням інтер’єру їхньої квартири в місті. Саме там вперше і з’явився яскравий декоративний мотив, що отримала продовження в інтер’єрі заміського житла.


Асиметрія, біоморфного дизайн кривих ліній – улюблені прийоми автора інтер’єру в просторах, що створюються в сучасному стилі. Любов до фактури в обробці стін і грі мальовничих плям поділяли і замовники.

«Шпалери давно вже набридли, технологія венеціанської штукатурки була на той момент дуже дорога, тому ми вирішили пограти з фасадними матеріалами. Замовникам таке оформлення настільки припало до душі, що вони захотіли повторити декоративний мотив », – розповідає архітектор.

Покриття, що складається з дрібної кам’яної крихти, нанесено на стіни у вигляді аплікацій з довільними обрисами. Стилістика оформлення стін єдина у всіх приміщеннях будинку, проте в кожній кімнаті використаний свій малюнок декору. Природними метафорами насичений весь інтер’єр, і здогадуватися про їх сенс – справа уяви кожного.

На особливу увагу заслуговує підлогу золотисто-медових відтінків у вітальні і в більшості «сухих» приміщень будинку. Це торцевої паркет з модрини. Квадратні плашечки невеликого розміру, чудово передають текстуру дерева, виглядають оригінально і живописно. На сходах, що ведуть на другий поверх, цей же матеріал використаний в поєднанні з лиственничной дошкою, і це рішення, обумовлене технологічною необхідністю, виявилося цікавим і свіжим.

Колірна гамма інтер’єру в цілому витримана в спокійних природних тонах. Малюнок стін настільки яскравий і самодостатній, що, як виявилося, з працею сприймає додаткові декоративні елементи. Господарі будинку є шанувальниками живопису, і колекція картин, будучи розвішеного в інтер’єрі, вступила в суперечку з «мальовничими» стінами. Але все, що мило господарям, добре і для їхнього будинку!