Пошук будівельників

Шукайте тих, хто більше думає про ваші проблеми, ніж про ваші гроші

Чи бувають погані будівельники і ненадійні компанії? Ви, звичайно, здогадуєтеся, що вони зустрічаються. Можливо, ви вже знаєте: їх більшість. Хто-то дорікне нас з вами в тому, що ми занадто вимогливі і надто високо піднімаємо планку своєї позитивної оцінки? Будь ласка, нехай дорікне. Так, у нас (а у вас?) Високі вимоги, хоча ми дуже далекі від причіпок, властивих споживацького екстремізму. Але ми (а ви?) Не розуміємо, навіщо потрібно погано робити свою справу.


І ви думаєте, що ліцензія гарантує вас від поганих будівельників? Ви думаєте, що вам такі не потраплять? На жаль, ліцензуючі органи (не тільки у нас в країні, але і у всьому світі) не в змозі проконтролювати щоденну діяльність компаній. Та й самі вимоги, які необхідно виконати для отримання ліцензії, ніяк не можна назвати надто жорсткими.

Ходіння по муках або захоплююче розслідування?

Що ж робить будівельну організацію надійної та бажаною для клієнта? В першу чергу кваліфікація її кадрів, причому генерального директора – нітрохи не в меншій мірі, ніж виконроба або штукатура. Далі – фінансова стійкість, власна матеріальна база (склад, транспорт, будівельна техніка) і налагоджена система контролю якості. І, звичайно ж, позитивні відгуки колишніх замовників.

Але звідки ми з вами можемо отримати таку інформацію? Повіримо на слово співробітнику компанії? З великою обережністю. Часто почуте виявляється неправдою або правдою, але помноженої на сто. Спробуємо розпізнати справжній стан речей по стилю мовлення менеджера, будемо ставити йому на перший погляд ненав’язливі, але разом з тим каверзні і провокаційні питання? Приїдемо з ким-небудь удвох і розіграємо класичну схему “злий слідчий – добрий слідчий”? Безсумнівно, по реакції людини багато чого можна зрозуміти, хіба що не потрібно занадто захоплюватися подібним допитом. Оцінимо все по яким-то непрямими ознаками – по обстановці і атмосфері в офісі, стилю одягу співробітників, уривків їхніх розмов між собою? Так, іноді це вдається. Але все-таки ми не можемо повністю виконати обов’язки ясновидця.Тому має сенс також звернутися до досвіду, накопиченого іншими людьми – і не тільки знайомими, друзями чи сусідами.

Спробою відповіді на недобросовісність в будівельному бізнесі стала відкрита в 1997 році програма “Надійні організації будівельного комплексу” (довідкову систему можна знайти на www.stroyreestr.ru). Незалежна експертно -інформаційна служба, що підтримує цю програму, надає всім бажаючим інформацію про благонадійних будівельних фірмах і проектних майстерень. Однак, тільки про тих з них, які самі виявляють бажання. Будівельна організація подає заявку і проходить комплексну перевірку. Аналізу піддається фінансово-господарської та виробнича діяльність, якість виконуваних робіт, кваліфікація керівників і фахівців. За результатами експертизи компанії видається Ревізійний Сертифікат c обмеженим терміном дії. передбачається,що Ревізійний Сертифікат повинен бути свого роду зобов’язанням фірми перед клієнтами.

Вважається, що після отримання Сертифікату компанія повинна повідомляти клієнтам тільки достовірну інформацію про свої послуги, ціни та якість і не використовувати некоректні методи обґрунтування вартості робіт. Звичайно, це не стовідсоткова гарантія. Але, звернувшись до списку надійних будівельних фірм, ви все ж підвищуєте ймовірність успішного вибору. По крайней мере, до реєстру входять тільки ті компанії, які піклуються про свою репутацію. А це вже не так уже й погано.звернувшись до списку надійних будівельних фірм, ви все ж підвищуєте ймовірність успішного вибору. По крайней мере, до реєстру входять тільки ті компанії, які піклуються про свою репутацію. А це вже не так уже й погано.звернувшись до списку надійних будівельних фірм, ви все ж підвищуєте ймовірність успішного вибору. По крайней мере, до реєстру входять тільки ті компанії, які піклуються про свою репутацію. А це вже не так уже й погано.

Далі, ще і ще раз подивіться, які люди працюють в компанії. Не соромтеся задавати їм якомога більше питань. Чим більше ви питаєте, і чим більше вони відповідають, тим імовірніше, що під час бесіди розкриється який-небудь пікантний фактор, який принциповим чином вплине на ваше рішення (не обов’язково негативний). Однак будьте доброзичливі, в міру відкриті і ні в якому разі не демонструйте своєї підозрілості (якщо вона вам властива). До речі, вже на цьому етапі можуть виявитися вельми цікаві речі. Зовсім не обов’язково мати справу з ними після того, як вже зведена дах. Багато що можна побачити вже при першій (другий, третій) бесіді – ще задовго до того моменту, в який ви зв’яжетеся з будівельною компанією узами договору.

Посилання на боса сама по собі погана. А якщо на чужого – і того гірше.

Якщо співробітник фірми у відповідь на ваші сумніви, побоювання, здивування і питання налягає на такі вирази як “Не хвилюйтеся, наша фірма давно працює і жодного разу не отримувала претензій” або “Ми побудували вже сто двадцять і вісім будинків, але ще ніхто не ставив нам такі питання “чи” Та що ви так з-за цього переживаєте? – Подивіться краще на зразки нашої роботи! ” або “Ну якщо вже ми навіть олігархові Івану Івановичу догодили, то які у вас можуть залишитися сумніву?”, якщо ваш співрозмовник каже що -то подібне, значить, справи кепські. І ніякої реєстр надійних будівельних організацій не в силах довести зворотне. Так, припустимо ніхто не задавав цій фірмі подібних питань, і навіть Івану Івановичу врешті-решт догодили – але ж невідомо ж, якою ціною для Івана Івановича – і мова не тільки про гроші, а й часу,про душевний комфорт Івана Івановича під час виконання робіт. Ну що на все це можна сказати? Лохи прут … Але це не ви.

Навпаки, кваліфікований співробітник професійної компанії відповідає на всі ваші запитання по суті. Він не йде від них, посилаючись на добру репутацію своєї фірми або високу оцінку, отриману від Івана Івановича. Він розуміє, що ви не Іван Іванович, і вам абсолютно байдуже, скільки будинків було побудовано до вас, і супроводжувалося їх будівництво претензіями з боку інших замовників. Якщо ви питаєте його про якість, терміни і претензії, він і відповідає вам, яким чином ви зможете регулювати саме ці питання. Тому що він упевнений в своїх силах, упевнений у своїй компанії. До речі, конкретизовані гарантії для замовника – це частина маркетингової політики хорошої фірми – незалежно від тієї галузі, в якій вона працює. За рахунок цього вона, власне, і приваблює клієнтів. Якщо ви потрапили в гарну фірму,то ви відразу ж відчуєте, що вам даються цілком певні гарантії і важелі управління.


Уступіться сердитих будівельників

При розмові не повинно виникати як-небудь значних труднощів взаєморозуміння. Якщо співробітник компанії не може або не вміє знайти до вас підхід – значить, вам з нею не по дорозі. Навіть якщо він мав рацію, а ви яким-то чином не мають рації. Однак якщо ви були доброзичливі, але вимогливі і не отримали відповідей на свої питання – значить співробітник компанії не на своєму місці. І компанія теж не на своєму місці. Чи може в хорошій фірмі працювати поганий менеджер? Ледве. Тобто, звичайно, може, але недовго, оскільки буде швидко звільнений. І навпаки, хороші менеджери теж майже ніколи не зустрічаються в поганих компаніях. Їм там нічого робити. Їх виживають або вони самі звільняються з нудьги.

До мандатів поваги немає? Даремно, даремно.

Ви вже вибрали одну або кілька фірм і почали наносити їм візити. Ваше замовлення з задоволенням готові взяти, але це ще не означає, що фірма дійсно будує будинки. Це може бути цілком будівельна фірма, але зводити вона може і повинна зовсім не вдома, а, наприклад, склади, ангари, бензоколонки або гаражі. Тому не забудьте уважно прочитати в ліцензії, на який саме вид діяльності і ким вона видана, коли закінчується. Не завадять і відомості про саму компанію. Дізнайтеся, під яким ім’ям і скільки років вона існує. Якщо, наприклад, фірма вже пропрацювала років вісім – десять, то мала ймовірність, що вона вас обдурить (принаймні по крупному). Однак, не надто спокушайтеся її значним віком. Адже можна пропрацювати все життя, але так і не навчитися добре працювати.

Важливо також не тільки те, скільки років існує компанія, але і скільки років існує юридична особа, з яким ви вступите в комерційні відносини. Чому? Тому що реєстрація нової юридичної особи ніколи не виробляється на рівному місці посеред щасливого життя. Якщо компанія існує п’ять років, а юридична особа – всього лише рік або тим більше півроку, то це вже має насторожити вас. Причини для створення нового ТОВ або АТЗТ можуть бути найрізноманітніші, в тому числі, до речі, цілком слушним. Однак, цікаво, що вам дадуть відповідь.

І досвід, син помилок важких …

Поцікавтеся, що саме і в якій кількості побудувала дана компанія. Не полінуйтеся не тільки оглянути її будинку на фотографіях, а й побачити їх в реальності. Іноді кращі зразки виявляються з чужого портфоліо. Попросіть, щоб вас відвезли (проводили) на об’єкти, що будуються і вибрані вами з наданого портфоліо готові об’єкти. До речі, в солідних компаніях таку послугу вам запропонують, не чекаючи вашого прохання. В інших же фірмах зроблять це неохоче або ж нададуть вам можливість самостійно здійснити екскурсію, видавши координати декількох значно віддалених один від одного об’єктів. Чи не заблукаєте, розшукуючи адресатів. Якщо вдасться, постарайтеся поговорити з тими людьми, які живуть в будинках, побудованих фірмою. Чи задоволені вони? І взагалі цієї чи фірмою будинки були побудовані?


Координати золотої середини: вище середнього, але нижче завищеного

На жаль, для багатьох людей вирішальною обставиною при виборі фірми досі є вартість будівництва. Однак занижені розцінки повинні вас швидше насторожити, ніж порадувати. За подібними обіцянками ховається підступ або навіть обман. Адже жодна будівельна організація не буде працювати собі в збиток. Одним із способів зниження цін на будівельні послуги є використання дешевої робочої сили – з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками. У зв’язку з цим обов’язково з’ясуйте питання про будівельні бригадах, тобто про тих людей, які, власне, будуть зводити ваш будинок своїми руками. Матеріали теж можуть бути вельми різної якості і значно – в кілька разів – відрізнятися за своєю ціною. Але як відрізнити хороші матеріали від поганих, якщо вони поки що всього лише занесені до кошторису? Ніяк – якщо ви людина іншої професії.Тоді що ж робити? Орієнтуватися на фірми, що вселяють довіру – професійні і сумлінні. Розпізнати їх не так уже й важко. І, як правило, вони працюють в ціновому діапазоні “вище середнього, але нижче завищеного”. До речі, вони-то якраз і можуть пояснити вам на пальцях, чим відрізняється справжня черепиця від металевої.